Tan Sau ir spiralinė energija

Siu Nim Tau forma moko rankas pamatinių kūno struktūrinių judesių – supnacijos (išorėn nukreipto spirališko judesio) ir pronacijos (vidun nukreipto spirališko judesio). Tai apima alkūnkaulio, stipinkaulio, riešo, plaštakos ir su jais susijusių raumenų grūdinimą.

Legendinė jėga, dažnai priskiriama Siu Nim Tao ir Tan Sau, kyla iš dilbių kaulų ir jungiamojo audinio “spyruoklinio įtempimo” supinacijos (išorėn nukreipto spirališko judesio) ir pronacijos (vidun nukreipto spirališko judesio) proceso metu.

Šis spyruoklinis įtempimas labai sumažina struktūros silpnumą ir leidžia praktikuotojui kontroliuoti oponentą kontakto metu.

Tai reiškia, kad Tan Sau judesys turėtų būti spirališkas – sukamasis ir ištempiamasis – o ne tik rankos su viršun nukreiptu delnu dūrimas pirmyn, kaip dažnai yra daroma. Toks dūrimas niekuomet negalės sugeneruoti nepaprastos jėgos, kuri dažnai priskiriama Tan Sau.

Visa tai primena dinaminę jogą: sukimo ir ištempimo procesas turi būti nuosekliai treniruojamas, kad pagerėtų judesio amplitudė. Tobulėjant pastebėsime, kad Tan Sau padėtis galiausiai peržengs horizontalią plokštumą: dabar jis nebėra nukreiptas į viršų, bet tampa šiek tiek įžambus (nuotraukoje viršuje galime matyti meistrą Wan Kam Leung demonstruojant šį principą). Tai yra aiškus požymis, kad praktikuotojas daug metų sistemingai treniravosi ir kad jo dilbiuose slypi didelis kiekis elastinės potencinės energijos – jie yra tarsi spyruoklės.

Būtent tai ir yra tikrasis jėgos šaltinis, o ne koks nors paslaptingas mechanizmas, kurį galima atrasti tik po po daugelio metų formos kartojimo ir meditacijų. Tokie ezoteriniai ir tušti paaiškinimai negali duoti rezultatų, nes juose ignoruojamas labai realus ir žemiškas fizinis mechanizmas.

JAVIER GARCIA

Šaltinis: https://www.wingchunorigins.org/post/tan-sau-and-the-spiral-energy