Wing Chun Kung Fu jūsų biure
( Wingchun in your office )
Modernus kovinis Wing Chun treniruoja ne tik jūsų kūną, bet ir protą, ugdo charakterį, lavina daugelį kitų gebėjimų. Dirbdami kasdieninį darbą neturime ginti savo garbės kardu, ar kiekvieną dieną 8 val. ryto kautis su netikėtais užpuolikais peiliu ar lazda, tačiau didžioji dalis išmokto kovos meno kitaip praverčia kasdieniniame darbe. Kovos menas – tai būdas pakeisti gyvenimą. Sutvirtėjęs jūsų kūnas leidžia geriau ir tvirčiau jaustis fiziškai, ne taip greit išsekti dirbant, palaikyti sportišką, ergonomišką kūno formą. Jūsų reakcija ima greitėti, imate greičiau pastebėti dalykus, kurie anksčiau neužkliūdavo už akių. Mokantis Wing Chun jūsų mąstymas greitėja ir racionalėja.
Kasdien susitinkate arba dirbate su žmonėmis, kurie nori daryti įtaką jums ir jūsų psichinei būsenai, užkrauti jums kuo daugiau darbo, kartais stipriai jus paveikti. Blaivus ir ramus kovotojo mąstymas padeda nepasimesti situacijoje, apsaugo nuo didelio streso, o bandančius daryti įtaką žmones leidžia įvertinti kaip priešininkus, kuriems negalima pasiduoti.
Posakis „kas jūsų nenužudo, padaro jus stipresnius“ dažnai nėra tinkamas šiuolaikinam pasauliui, tai labiau tiko senovėje – jei jūsų neįveikdavo stipresnis priešininkas su kardu, jį įveikdavote jūs. Tačiau jei jūs negalite iškart įveikti priešininko ir jis jus nuolat neigiamai veikia, dažniausiai tai jūsų po truputį nenužudo, bet vis tiek jus silpnina, pradedate to žmogaus bijoti ar vengti. Tam, kad taip neatsitiktų, jums reikalingas ramus kovotojo mąstymas. Jį išvystome daugelio treniruočių metu besikaudami su treniruočių partneriais.
Kaip rašė Sun Zi, „karo menas – tai apgaulės menas“. Jei išverstumėme senovinį kovos meno mokymą į šiandieninio pasaulio kalbą, tai tikrasis kovos menas – nebūti apgautam jus supančių žmonių. Wing Chun sustiprina jūsų kūną ir sielą, sutvirtina jūsų mąstymą ir išugdo kovinius gebėjimus, kuriuos galite taikyti kiekvieną dieną darbe bendraudami su žmonėmis, pirkdami ar parduodami, sudarydami sandorius ir planus, išaiškindami priešininkus ar partnerius.
Kovos menai moko pažinti žmones iš pirmųjų jų veiksmų, kaip tai ir daro geras kovotojas, ne bandydamas įveikti pasėkmes, o nuspėdamas priešininką ir sustabdydamas ji tuoj pat. Kiniškas In ir Jang principas moko būti ne tik tvirtu, kaip uola, bet ir minkštu, kaip vanduo bei lanksčiu, it spyruoklė – štai toks turi būti jūsų protas.
Wing Chun tai kovos menas, nukreiptas prieš stipresnį priešininką, tuo jis ir skiriasi nuo kitų kovos menų. Taip pat, kai susitinkame darbinėse situacijose, dažnai nebūname lygiaverčiai priešininkai. Lygiavertė kova – tai tradicinis sportas, bet tokių kovų gyvenime ir darbe buna mažai, dažniausiai jos vyksta tik filmuose ir tvarkingose sporto varžybose, kurias matome per televizorių.
Jūs, kaip ir kovotojas, besikaunatis ringe, kaip naktį gatvėje užpultas žmogus, besikaunantis dėl savo gyvybės, kiekvieną dieną mokykloje, universitete ir, galiausiai, savo biure, kovojate dėl savo ir savo šeimos išgyvenimo, todėl jums labai svarbus išugdytas kovotojo mąstymas.
Turite išlaikyti vidinę ramybę išvydę ar sutikę žymiai stipresnį priešininką gatvėje ar ringe, tačiau jos taip pat reikia biure susidūrus su kažkuo, kas yra žymiai įtakingesnis ar turintis daugiau svertų ir galimybių, nei jūs. Tam prireiks nemažai treniruočių ir jos padidins jūsų išgyvenimo galimybes. Tai ir galėčiau pavadinti Wing Chun jūsų biure.
Straipsnio autorius: Marius Būtėnas
KungFu Akademija.lt